30 листопада. Дії влади часом нагадують поведінку шимпанзе в своїх сім’ях. Проте схоже період життя як у цих приматів завершився і потрібно “битися” зі своїми.

Сьогодні в Україні таке здається неможливим

Такі подібні до людей шимпанзе живуть стадами і чітко дотримуються встановленої в ньому ієрархії.

Главою стада є самець, якому всі підкоряються. Він приходить до влади і, відповідно, контролює ситуацію після того як “пояснить”, звичайно бійкою, іншим самцям, що він сильніший. Шимпанзе, який планує стати главою стада, здебільшого, поводиться агресивно. Перед нападом на альфа-самця він “тренується” на інших членах свого стада.

Після взяття влади, інші шимпанзе визнають нового главу, підходячи і вичісуючи його (вичісування є важливим соціальним аспектом в житті цих мавп). Ті, хто відмовляється від цього, а переважно таким є самець, який програв “трон”, змушені покинути стадо в пошуках нової сім’ї. Коли все під контролем, шимпанзе живуть мирно і рідко б’ються між собою. Малі шимпанзе знаходяться в центрі уваги стада і їх дбайливо доглядають. Проте навіть в такій ситуації глава живе пильно і вчасно намагається “ставити на місце” агресорів, доводячи свою першість.

Інколи шимпанзе полюють на мавп іншого виду, яких розривають на куски (як пише вікіпедія) і з’їдають, оскільки крім фруктів, листя і комах, харчуються невеликими хребетними.

Судячи з поводження з опозицією, як з невеликими хребетними, дбанням про наступне своє покоління та намаганням встановити повний контроль над усіма, дії Януковича чимось подібні до того, як робиться в стаді шимпанзе.

Проте, схоже період шимпанзе у владі минув. Коли все і майже всі на своїх місцях, потрібно перерозподілити найкраще між своїми (шимпанзе, до речі, з-поміж 12 тисяч різних дерев пам’ятають, на якому найліпше ростуть фрукти). Сім’я Януковича продовжує підгрібати найкраще собі.

P.S. Сюжет телеканалу ТВі “Перші війни між донецькими”:

Богдан Швед, NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.