Новини України. 9 листопада. Моніторинг ПАРЄ може бути знятий з Україною лише коли будуть прийняті і введені рекомендовані Європою закони.

Маркерт: хороші і сучасні закони потрібно не тільки приймати, але й виконувати

Про це заявив секретар Венеціанської Комісії Томас Маркерт, передає Цензор.НЕТ.

«Навіть якщо б всі формальні зобов’язання, які брала на себе Україна, коли вступала до Ради Європи, були виконані, моніторинг з держави може бути знято, тільки коли нові закони запрацюють по-справжньому. На рівні формальних зобов’язань, Україна досі не прийняла новий Кримінально-процесуальний кодекс, не здійснила реформи прокуратури та адвокатури. Але хороші і сучасні закони потрібно не тільки приймати, але й виконувати», – сказав Маркерт.

Як відомо, 7 листопада співдоповідачка ПАРЄ Майліс Репс попередила, що на січневій сесії, швидше за все, не будуть прийняті крайні заходи впливу на Україну, але вже через півроку ПАРЄ може ввести санкції проти України у разі прийняття непрозорого виборчого законодавства.

Раніше колишній глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен виступила проти зняття з України моніторингу. На її думку, Україна все ще не виконала зобов’язання, взяті перед Радою Європи.

Попередній висновок Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства був оприлюднений 14 вересня. Зокрема, в ньому зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому це вже призводило до спотворення волі виборців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.