Новини світу. 24 листопада. У Португалії почався 24-годинний загальний страйк, спрямований проти заходів жорсткої економії, за введення яких парламент однією з найбільш проблемних країн Євросоюзу може проголосувати вже наступного тижня.

Ця акція протесту стала однією з найбільших в історії держави

Ця акція протесту стала однією з найбільших в історії держави.

Страйк організували дві найвпливовіших в Португалії профспілки, до яких входять понад мільйон трудящих. До заходів жорсткої економії країна буде змушена вдатися, щоб виправдати отримання фінансової допомоги від ЄС та Міжнародного валютного фонду.

Загальний страйк почався ще в середу з відмови контролерів та інших співробітників лісабонського метро виходити на роботу. До них приєдналися вчителі, працівники медичних установ, а також авіадиспетчери.

Напередодні прем’єр-міністр Португалії Педру Пассуш Коелью заявив, що влада країни не має наміру вдаватися до разових заходів для поповнення скарбниці в 2012р. Зазначимо, що протягом нинішнього року країна намагалася досягти необхідних бюджетних показників за допомогою таких неоднозначних заходів, як оподаткування 50-відсотковим податком передноворічних премій в компаніях і переведення пенсійних коштів приватних банків під управління держави.

Цей крок викликав критику кредиторів країни – Євросоюзу і МВФ. Проте на минулому тижні кредитори країни висловили задоволення виконанням Португалією антикризового плану.

Навесні 2011р. Португалія стала третьою країною зони євро (після Греції та Ірландії), яка була змушена звернутися до Євросоюзу і МВФ у зв’язку з неможливістю обслуговувати свій зовнішній борг. Тоді глави держав ЄС і МВФ відкрили Лісабону кредитну лінію на 78 млрд євро. Натомість португальський уряд зобов’язався суттєво скоротити бюджетні витрати.

Джерело РБК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.