Новини політики. 4 листопада. В якийсь момент Партія регіонів зрозуміла, що справа Тимошенко – це повний швах і що з репресіями прорахувалися.

Рибачук: Партія регіонів зрозуміла, що справа Тимошенко – це повний швах

Таку думку висловив колишній віце-прем’єр та керівник Секретаріату президента Ющенка Олег Рибачук.

“Як казав Балога (колишній керівник Секретаріату президента Віктора Ющенка. – ред.), ударили в штангу, причому бетонну, причому головою”, – зауважив він.

“Тоді влада почала думати, як з одного боку зберегти обличчя, з іншого – знайти вихід. Вони звернулися до ЄС, про це я чув від послів країн “великої вісімки”. І компроміс знайшли. Янукович його озвучив досить прямолінійно. Він – не філософ, і прямо сказав, що справа Тимошенко – не кінцеве рішення, буде апеляція.

Крім того, у поданому президентському законопроекті прописали те, про що домовилися з ЄС (декриміналізація статей, за якими засуджена Юлія Тимошенко. – ред.). Уже з’явилась інформація, що Януковича збирається прийняти в ЄС трійця – Баррозу, Ештон і ван Ромпей. І за 2 години після дзвінка з Брюсселя відбулася прес-конференція Служби безпеки України, яку я називаю ФСБ(у) – відкривають нову кримінальну справу проти Тимошенко“, – наголосив Рибачук.

За словами колишнього віце-прем’єра, для Європи це було останньою краплею.

“Їхня система дуже інерційна – навіть із “Межигір’ям” Януковича ще вітали, вірили в реформи. Зате зараз вона повністю розвернулася в протилежний бік. Зупинити цей європейський маховик уже дуже важко”, – додав він.

Рибачук зауважив, що навіть якщо звільнити всіх опозиціонерів і повністю забезпечити вільні медіа та вільні вибори, довіри до Януковича вже не буде.

“Довіра – це крихка річ. Особливо, якщо ти сотню разів змінюєш свою позицію. Наприклад, із НАТО Янукович мав колосальний прокол. Спочатку говорив, що він є прихильником Альянсу і вступу України до нього. Переконав у цьому ЄС. Потім, за Ющенка, став прем’єром і розвернув дишло – носив у парламент кульки “НАТО – ні”. А зараз він знову співпрацює з НАТО краще, ніж уряд Тимошенко. Це свідчить, що ти – непрогнозований, некомпетентний і взагалі невідомо, як поведеш себе далі”, – підкреслив екс-керівник Секретаріату Ющенка.

За матеріалами gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.