Новини світу. 3 листопада. Лідери 19 країн і керівництво Євросоюзу зібралися сьогодні в знаменитому Палаці фестивалів на шостий саміт “двадцятки”.

Головною темою саміту стане пошук шляхів вирішення світової кризи

Ця неформальна, але найвпливовіша в світі група. Держави, представляючі 85 % глобальної економіки і дві третини населення Землі, займуться написанням економічного сценарію дій на найближчу перспективу.

Головує на саміті президент Франції Ніколя Саркозі. До Канн приїхали лідери Китаю, Індонезії, Мексики, Аргентини, Південної Кореї, Росії, США, ПАР, Бразилії, Туреччини, Індії, Німеччини, Канади, Італії, Великобританії, Австралії, Японії, Саудівськоу Аравію представляє міністр закордонних справ. За протоколом, учасники перераховуються “за старшинством” – залежно від терміну перебування на посаді керівника. Президенти стоять попереду прем’єрів.

Для консультацій в Палац фестивалів також запрошені керівники кількох міжнародних організацій ООН, МВФ, Світового банку, СОТ та інші, керівники Ефіопії, Іспанії, Сінгапуру, Об’єднаних Арабських Еміратів. Напередодні на каннський килим своїми європейськими колегами був викликаний для пояснень і прем’єр-міністр Греції, який провів опівнічні переговори з президентом Франції, канцлером Німеччини і “трійкою” ЄС у спробі вирішити грецьку фінансову кризу.

Головною темою порядку денного стануть стан світової економіки і набір заходів, які допомогли б протистояти другій хвилі кризи.

Питання про стабільність зони євро і стан світової економіки буде предметом дискусій на перших двох робочих засіданнях саміту і стане, за оцінкою Франції, критично важливим.

Третє засідання буде присвячене питанням міжнародного сприяння соціальної стабільності, четверте засідання першого дня – “глобального управління і всьому, що пов’язано із СОТ”.

Джерело ИТАР-ТАСС 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.