Новини України. 25 листопада. Вихователька Кам’янець-Подільського дитячого садочка №21 захворіла на відкриту форму туберкульозу.

На думку лікарів, діти мають низький ризик захворювання

Майже півмісяця хвора жінка контактувала з 30-ма п’ятирічними малюками. Вихователька про недугу не знала. Дізналася про туберкульоз, коли пішла на місяць на лікарняний.

“Вихователька пішла на лікарняний 20 вересня і лише тоді дізналася про свою хворобу. Медична книжка, яка була у жінки, була дійсна до жовтня, тому ніяких підозр відносно стану її здоров’я не було”, – розповіла завідувачка дитячої дошкільної установи Людмила Кирик.

Два місяці керівництво дитячого садочка приховувало від батьків те, що їхні діти контактували з особою хворою на туберкульоз. Завідувачка дитсадка запевняє, що результати аналізів стали відомі її лише 3 листопада.

“Я не мала права розповідати про хворобу колеги, діагноз якої ще встановлювався. Саме це стало причиною приховування інформації”, – переконує Людмила Кирик.

Лише 10 листопада керівництво дошкільного навчального закладу провело батьківські збори, під час яких і повідомили батьків про небезпеку.

“Хоча моя дитина навчається в паралельній групі, яку виховувала хвора жінка, проте я впевнений, що контакт з вихователькою був у всіх дітей. Один клас для співів, одна столова для усіх… Як можна було не пересіктися дітям з хворою вихователькою? А ніяк! Я впевнений, що моя дитина теж під ризиком інфікування. Найбільше мене обурює те, що від батьків приховували цю інформацію. Я, до прикладу, дізнався про загрозу інфікування туберкульозом лише з телебачення”, – розповів Захар Дуцик, батько дитини, яка навчається в дитсадку.

Приміщення садочку санепідемстанція кілька разів продезінфікувала.

“Ще 12 вересня діткам цього садочка зробили пробу манту. Всі діти виявилися здоровими. Після прикрого випадку ми провели флюорографічне обстеження усіх дітей і підтвердилося, що усі здорові”, – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

23 листопада, коли інцидент набув розголосу, міський голова Михайло Сімашкевич доручив спеціальній комісії розібратися в даній справі.

“Ми вияснили, що жінка справді хвора на туберкульоз. Щоправда, підтвердження результату ми чекаємо з обласної санепідемстанції”, – зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Сукач.

Члени комісії повідомили, що 30 дітей цього дитсадка цілий рік будуть перебувати під наглядом лікарів. Нині малюкам лікарі призначили хіміопрепарат для профілактики туберкульозу – ізоніазид.

“Цей препарат вже 30 років застосовуєте для хіміопрофілактики туберкульозу. Всі батьки, окрім двох, погодилися, аби їхні діти пройшли курс лікування. Разом з тим, дітки приймають вітаміни групи А, В”, – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

Чому лише 30 дітям проводиться відповідна профілактика, а не 398 діткам, які навчаються в даному дитсадку і які теж могли контактувати з хворою особою, невідомо.

Лікарі переконують, що діти, які мали невеликий контакт з хворою, мають дуже малий ризик захворіти на туберкульоз, тому призначати їм хіміопрофілактику не варто.

Джерело gazeta.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.