Новини України. 29 листопада. Близько тисячі людей провели 29 листопада скорботну ходу в центрі Донецька.

Символічна труна

Хода пам’ять про учасника голодування шахтаря-інваліда Геннадія Конопльова, який загинув 27 листопада під час демонтажу співробітниками Міністерства надзвичайних ситуацій однієї з наметів у наметовому містечку пікетувальників під стінами ПФ в Донецьку.

Люди пронесли порожню труну по вулиці Університетській від будівлі Пенсійного фонду до будівлі Донецької міськради. Учасники акції тримали в руках прапори громадських організацій «Ніхто крім нас», «Союз Чорнобиль України», народного руху «Дістали», «Союзу підприємців «Ніка», а також транспаранти «Одеса – з донецькими», «Львів – з донецькими», «Азаровщина – геть!».

Учасники акції опустили труну і вінки на тротуар перед будівлею міськради, а хрест з фотокарткою та датою народження і смерті покійного притулили до бордюру фонтана.

Протестуючі також говорять, що розчарувалися у Президентові Вікторі Януковичу, за якого голосували. Вони згадують слова Януковича, який говорив, що “Донбас не можна на коліна поставити”.

“А я ж голосував за нашого Президента… Він з довіри вийшов. Йому нуль довіри, як правителю. Риба починає гнити з голови. Це все з його подачі відбувається, з його підпису коїться це свавілля”, – говорить один із протестуючих.

“Ми – народ Донбасу і всі, хто приїхав підтримати нас, звертаємося до Президента, звертаємося до Генерального прокурора з вимогою зупинити судовий і міліцейський безлад у державі, залишити спроби протизаконних дій і маніпуляції цінностями героїчного минулого нашої країни і народу України, і забезпечити гідне життя усіх категорій громадян – від новонародженого до глибокого старця”, – кажуть мітингувальники.

Учасники скандували «Героям – слава!». Потім вони попрямували на місце безстрокової акції протесту до будівлі Пенсійного фонду.

Джерело Новости Донбаса 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.