Новини України. 28 листопада. Через відсутність фінансування виникла загроза руйнування Богородицької фортеці, яка вперше згадується в літописах XVI століття.

Богородицька фортеця

Про це на прес-конференції повідомила науковий керівник Лабораторії археології Придніпров’я Дніпропетровського національного університету Ірина Ковальова.

«Практично в межах Дніпропетровська розташований археологічний пам’ятник світового значення, до якого легко дістатися по воді і автодорогами. Тут є всі умови для створення археологічного музею під відкритим небом. Проте зараз, після завершення сезону, археологи змушені засипати всі проведені розкопки, оскільки без нагляду старовинні споруди просто зруйнуються», – зазначила Ковальова.

За її словами, Україна ризикує втратити пам’ятник археології світового значення.

Археолог зазначила, що через відсутність фінансування археологічних робіт сьогодні досліджено не більше 5% території Богородицької фортеці.

При цьому вже проведені роботи фінансувалися за рахунок спонсорів.

Богородицька фортеця є пам’яткою архітектури національного значення. Вона була побудована на місці містечка Стара Самара, перша згадка про який датується 1576 роком. Архітектором фортеці був Вільям фон Зален, який працював при гетьмані Івані Мазепі.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.