Новини світу. 24 листопада. Більше 82 тис паломників, які бажають потрапити до Пояса Богородиці, стоять зараз біля Храму Христа Спасителя у Москві.

Поясу Пресвятої Богородиці поклонилося уже більше 400 тисяч віруючих

Середня тривалість перебування в черзі, що розтягнулася на кілька кілометрів, досягла 26 годин.

За даними міського оперативного штабу із забезпечення порядку під час перебування в Москві Пояса Пресвятої Богородиці, кількість паломників, які пройшли до святині в Храм Христа Спасителя на 24 листопада склала 407 тис 350 осіб.

“У черзі зараз знаходиться 82 тис. чоловік. Сьогодні до Москви прибуло 732 автобуси з людьми з інших регіонів Росії. Обігріваються паломники в 195 автобусах, припаркованих в районі храму”, – уточнили в штабі, додавши, що на обігрів працює 21 пересувна електростанція.

За даними штабу, зараз на місці працюють 103 пункти харчування, в тому числі 16 польових кухонь, 13 чайних столів, 3 автомашини УАМАЗ, пристосовані під мобільний об’єкт громадського харчування та близько 70 павільйонів дрібнороздрібної торгівлі.

Оперативному штабу активно допомагають 490 волонтерів громадського руху “Доброволець Центрального округу Москви”. Добровольці працюють на пунктах видачі гречаної каші та гарячого чаю. Крім того, з 18 до 24 години біля Храму і прилеглих до нього територіях працюватимуть волонтери столичного департаменту сімейної та молодіжної політики. Вони також будуть забезпечувати людей гарячим чаєм і кашею, надавати психологічну допомогу і допомагати співробітникам поліції і МНС.

У місці черзі до святині працює також служба соціально-психологічної допомоги. “Всього було 66 звернень від людей, що стоять в черзі. Всім надана допомога”, – уточнили в штабі. Біля Храму також чергує 23 бригади швидкої допомоги. “До лікарів з 19 листопада зверталося 750 осіб. Переважно це скарги, що стосуються хронічних захворювань. Госпіталізовано 76 осіб”, – уточнили в штабі, додавши, що “переохолоджень не зафіксовано, амбулаторна допомога надана 454 паломникам”.

Для людей, які бажають поклониться святині, надано 25 автобусів, які курсують від Храму до залізничних вокзалів у нічний час.

Пояс Пресвятої Богородиці можна побачити в Храмі Христа Спасителя до дев’ятої вечора 27 листопада. Але ще тиждень після цього в храмі можна буде отримати освячені від святині невеликі пояски-стрічки. За переказами, православна реліквія має цілющу силу. Однак не менша за силою святиня – Частка Ризи Богородиці, яка постійно перебуває у Храмі Христа Спасителя і вклонитися їй можна в будь-який час.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.