Новини світу. 2 листопада. У Великобританії з сьогоднішнього дня введена в обіг нова банкнота номіналом 50 фунтів стерлінгів.

Нова банкнота діятиме від сьогодні

На банкноті вперше в історії створення британських грошових знаків поміщені відразу два портрети – винахідника парового двигуна Джеймса Уатта, а також його ділового партнера, промисловця Меттью Бултон, який вклав величезні кошти в популяризацію даного двигуна, що фактично поклало початок індустріальної революції.

Ім’ям Джеймса Уатта у світовій науці названа загальноприйнята одиниця потужності. Правда, в Росії вона іменується “ват”, тобто в дещо іншому варіанті написання прізвища британського вченого.

На перших порах двухпортретная 50-фунтова купюра випускатиметься паралельно з нині діючою, на якій зображений перший глава Банку Англії Джон Хублон, і яка знаходиться в обігу з 1994 року. Потім через деякий час випуск останньої буде припинений.

Якщо поява зображень відразу двох історичних особистостей на одній стороні грошового знака – це новинка Банку Англії, то прецедент присутності однієї і тої самої особи (за винятком чинного монарха) на банкнотах різного гатунку вже є.

Так зображення основоположника нової економічної теорії Адама Сміта можна побачити як на загальнобританській 20-фунтовій купюрі, так і на банкноті в 50 фунтів стерлінгів, випущеної банком Клайдсдейл і розповсюджується лише на території Шотландії. В інших частинах Великобританії можна обміняти її на банкноти Банку Англії в співвідношенні 1 до 1 в роздрібному відділенні будь-якого фінансового інституту.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.