Новини світу. 10 листопада. У список обмеженого доступу занесено 35 інтернет-ресурсів в основному порнографічного змісту.

Сайти блокують у примусовому порядку

Доступ до сайтів закритий на обов’язковій основі в державних органах, установах освіти і культури. Для звичайного користувача інтернет-фільтрація може здійснюватися лише за його власним проханням.

За інформацією БЕЛТА, постачальники інтернет-послуг в Білорусі забезпечують обмеження доступу на підставі двох списків – списку, який формується РУП “БєлГІЕ”, і списку, який формується кожним постачальником інтернет-послуг самостійно. До того ж вони можуть надавати за договором з користувачем і інші послуги, пов’язані з обмеженням доступу: міжмережевне екранування, антивірусний захист, обмеження доступу з використанням аналізу вмісту інтернет-ресурсів.

В “БєлГІЕ” список обмеженого доступу формується на підставі рішень керівників Комітету державного контролю, Генеральної прокуратури, ОАЦ, республіканських органів державного управління. Рішення приймаються керівниками уповноважених державних органів у межах їх компетенції.

За порушення вимог щодо обмеження доступу користувачів інтернет-послуг до інформації, забороненої законодавством, передбачена адміністративна відповідальність.

Ця норма прописана в законопроекті “Про внесення доповнень до Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення та Процесуально-виконавчий кодекс Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення”, який Рада Республіки Національних зборів прийняв 8 листопада.

Джерело Ежедневник 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.