Новини політики. 19 листопада. Учора представники «Батьківщини» і «Фронту змін» продовжували масово виправдовувати своє голосування за прийнятий в четвер закон про вибори.

Тягнибок невдоволений рішеннями опозиції

Суть коментарів Олександра Турчинова, Миколи Томенка та Арсенія Яценюка звелася до того, що вони пожертвували однією частиною своїх вимог, щоб врятувати іншу, повідомляє Сегодня.

Втім, неофіційно в БЮТ пояснюють, що вирішили голосувати за нинішню версію закону про вибори, бо інакше отримали б менш сприятливий для себе варіант, який підтримала б більшість НУНС.

«Владі потрібно було легітимізувати перед Заходом свій закон за допомогою голосів опозиції, і тому регіонали вели переговори одночасно і з нами, і з нунсівцями, – пояснило джерело в БЮТ. – Якщо б пішли у відмову, вони домовилися б з НУНС, поступившись їм у тому, що дозволили б блоки і зменшили бар’єр для партій, але залишили б частину норм, які дозволяють фальсифікації в комісіях.

Це було б для нас зовсім невигідно – не тільки зменшення бар’єру, а й дозвіл на блоки, тому що тоді нам довелося б торгуватися за місця з ПРП і УСДП Соболєва, яка вже фактично контролюється Королевською. Тепер хочете бути на виборах з нами? Вступайте в «Батьківщину», а там вже як керівництво партії вирішить. Новий закон не влаштовує нас тільки в одному пункті – змішаною системою. Але тут ми нічого не могли вдіяти: регіонали відразу сказали, що це навіть не обговорюється».

У маленьких опозиційних партіях, по яких закон вдарив найболючіше, схоже, прекрасно розуміють реальні мотиви бютівців і «фронтовиків» при голосуванні.

«Договірним матчем на користь Януковича» назвав знайдений в четвер компроміс між владою і опозицією лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, партія якого має до 2% і поступово набирає рейтинг, але до жовтня 2012 року на 5% навряд чи вийде. На його думку, опозиція позбавила себе аргументів, щоб наступного року переконувати Європу проконтролювати вибори: навіщо, «якщо сьогодні опозиція всіх запевняє, що консенсусний закон – це просто супер?».

Андрій Парубій, як і Анатолій Гриценко, голосував проти закону – його «Наша Україна» (на чолі хоч з Віктором Ющенком, хоч з Валентином Наливайченко) втратила шанс потрапити в новий парламент і через підвищення бар’єру, і через заборону блоків.

А найжорсткіше відреагувала на ухвалення нового закону позапарламентна «Свобода», шанси якої в 2012-му також істотно зменшилися через 5%-вий бар’єр. «Так звана «парламентська опозиція на короткому повідку біля ноги Януковича, – вважає її лідер Олег Тягнибок. – Відбулася закулісна змова… Тому постає питання про доцільність перебування ВО «Свобода» в Комітеті опору диктатурі. Фактично парламентська опозиція поставила під сумнів сенс існування КОД».

Зазначимо, що високий прохідний бар’єр вигідний владі: адже зараз вся вона консолідується навколо ПР – ні Тігіпко, ні Литвин окремо на вибори не підуть. А комуністів можуть провести. У той же час опозиція розколота на безліч дрібних партій, велика частина з яких на вибори піде, відкушуючи голоси у великих опозиційних сил. У такій ситуації, 5%-вий бар’єр можуть не подолати і досить популярні «Свобода» та УДАР Кличка. Вони ризикують набрати по 4% з невеликим, у Раду не пройдуть, але більше 8% в опозиції заберуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.