Новини політики. 9 листопада. Юлію Тимошенко можуть випустити на волю ще до різдвяних свят, повідомляє польська “Gazeta Wyborcza”.

Тимошенко хможливо зустріне Різдво вдома

“Є план, щоб звільнити Тимошенко до 20 грудня. Різдво вона, напевно, зможе зустріти вдома”, – сказала польській газеті особа, пов’язана з Адміністрацією президента України.

Водночас, співрозмовник видання застеріг, що не дасть голову на відсіч за цю інформацію, бо в оточенні президента Віктора Януковича є люди, які переконані, що “Тимошенко має сидіти навіть ціною погіршення стосунків із Заходом”.

Польська газета зазначає, що вже анонсовано саміт ЄСУкраїна на 19 грудня, хоча раніше представники Євросоюзу говорили, що він може не відбутися через вирок Тимошенко.

“Якщо Європа побачить позитивний рух Києва у справі Тимошенко, то буде готова парафувати 19 грудня угоду про асоціацію з Україною“, – розповіло джерело у польському уряді.

Співрозмовник зазначив, що це буде нелегко, бо деякі країни, як і раніше, опираються, але це можливо.

“Але я підкреслюю, що це лише в тому випадку, якщо Тимошенко буде ближча до свободи. У нас було достатньо порожніх обіцянок від української влади з цього питання”, – наголосило джерело в польському уряді.

Видання зазначає, що амністувати Тимошенко не зможуть, бо вона має сама попросити про це – а екс-прем’єр України цього не зробить.

Апеляційний суд може зменшити їй покарання, але, відповідно до чинного законодавства, не виправдає її як невиновну, пише газета.

Відтак, єдиний спосіб, щоб Тимошенко була звільнена, зазначає “Gazeta Wyborcza”, – це внесення змін у Кримінальний кодекс із видаленням статті про кримінальну відповідальність за перевищення повноважень державних чиновників, за якою засуджена Тимошенко.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.