Новини політики. 24 листопада. Міністерство соціальної політики України оприлюднило нову редакцію законопроекту про податок на багатство, в якій враховано пропозиції, що надійшли в ході громадського обговорення за станом на 24 листопада.

Зміни в законопроекті стосуються оподаткування транспортних засобів

“Ми вже близько двох тижнів проводимо обговорення цього законопроекту. Отримали сотні пропозицій. Для нас важливо, що громадськість активно включилася в обговорення цього документа. Усі конструктивні думки ми узагальнюємо і враховуємо при його вдосконаленні”, – зазначив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, повідомляє його прес-служба в четвер.

За його словами, зміни стосуються оподаткування транспортних засобів. Так, будуть введені понижуючі коефіцієнти до ставок податку, які враховують термін використання автомобілів, мотоциклів і суден. У первинному варіанті законопроекту передбачалася єдина ставка податку на транспортні засоби, незалежно від терміну їх служби.

Разом з тим для легкових автомобілів зменшений об’єм циліндрів двигуна, на який нараховується податок, з 4000 кубічних сантиметрів до 3400 кубічних сантиметрів, що дозволить включити в об’єкти оподаткування дорогі марки автомобілів, популярні серед заможних українців. Незважаючи на зниження обсягу двигуна, питома вага автомобілів, що підпадають під оподаткування, не перевищує 1,5% від загальної кількості зареєстрованих в Україні.

Крім того, за результатами обговорення, пропонується зменшити загальну площу квартир, які підпадають під оподаткування, з 300 до 200 квадратних метрів, а будинків – з 600 до 400 квадратних метрів.

Тігіпко зазначив, що обговорення законопроекту триває. “Нам важливо врахувати всі конструктивні пропозиції, особливо, представників середнього класу, щоб цей податок платили саме багаті“, – пояснив віце-прем’єр.

З текстом законопроекту із змінами, внесеними за результатами громадського обговорення на 24 листопада, можна ознайомитися на сайті Міністерства соціальної політики і в соціальній мережі Facebook, на офіційній сторінці Тігіпка.

У прес-службі зазначили, що також триває обговорення законопроекту про оподаткування операцій з офшорними зонами.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.