Новини України. 6 листопада. Наступного року середня пенсія для чорнобильців зросте до 2 907 гривень.Відповідно, виплати чорнобильцям збільшуватимуться найвищими за останні десять років темпами. Про це повідомив Сергій Тігіпко.

Пенсії чорнобильців зростуть

Зокрема, як зазначив урядовець, пенсії інвалідам-чорнобильцям у 2012 році зростуть на 25%, відтак середній розмір цих виплат становитиме 2 907 гривень. Також на 85% зросте фінансування комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Збільшуються видатки на забезпечення інвалідів-чорнобильців житлом з 44 до 50 мільйонів гривень. Крім того, на 155,5 млн. гривень (або на 43%) збільшаться видатки на забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.

Сергій Тігіпко зазначив, що найпроблемнішим питанням переговорного процесу з чорнобильцями залишаються виплати пенсій за рішенням судів.

“В Україні винесені тисячі судових рішень, за якими пенсії становлять більше 30 тисяч гривень, а разові виплати при цьому сягають 700 тисяч гривень і вище. Інакше як судовою корупцією назвати це не можна. Однозначно треба посилювати нагляд за правомірністю таких рішень”, – підкреслив Сергій Тігіпко.

Коментуючи переговори з представниками чорнобильських організацій, урядовець також зазначив, що робоча група продовжує свою роботу і найближчим часом може вийти на компромісне рішення.

Джерело УНН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.