Новини світу. 14 листопада. Окружний суд Осло на засіданні в понеділок ухвалив рішення про продовження терміну ув’язнення для обвинуваченого в подвійному теракті Андерса Брейвіка ще на 12 тижнів.

Брейвік особисто був присутній в залі суду в ході чергових слухань

Обвинувачений у подвійному теракті в Норвегії Брейвік особисто був присутній в залі суду в ході чергових слухань, які вперше проходили у відкритому режимі для родичів жертв теракту і журналістів. Засідання проходило в одному з найбільших залів суду і транслювалося в чотирьох сусідніх залах.

Рішення було оприлюднено через три години після початку слухань, хоча саме засідання тривало трохи більше півгодини. Звинувачення просило 12 тижнів ув’язнення, але не наполягало на ізоляції Брейвіка, допускаючи відвідування у в’язниці в присутності поліцейських.

Адвокат Брейвіка протестував проти продовження терміну відразу на 12 тижнів і просив продовжити висновок на чотири тижні.

За рішенням суду, Брейвік залишиться в ув’язненні ще на 12 тижнів, йому дозволені відвідування та отримання кореспонденції за умови ретельного контролю
“Суд вважає, що подальше утримання під вартою є достатньо обгрунтованим”, – сказав суддя.

Він також повідомив, що процес у справі Брейвіка почнеться імовірно навесні наступного року.

Норвезькі ЗМІ передавали про те, що сотні людей займали місця ще вночі перед будівлею суду. Повідомлялося і про серйозні заходи безпеки в будівлі і навколо нього, на вході всі відвідувачі проходили через металодетектор. Раніше норвезькі ЗМІ писали про те, що Брейвік побоюється за своє життя, припускаючи, що “не вийде живим із залу суду”, про це заявляв його адвокат Гейр Ліппестад.

Брейвіка ввели в зал шість поліцейських, він був одягнений в чорний костюм з блакитною краваткою. Через кілька хвилин після початку засідання суддя поставив питання про те, чи визнає Брейвік себе винним. Обвинувачений почав зачитувати заздалегідь приготовану промову, і судді довелося перервати його”, – повідомив телеканал ТВ-2.

Суддя також не дозволив Брейвіку звернутися безпосередньо до родичів жертв теракту. Однак він встиг заявити, що вважає себе “військовим командиром руху опору” і що сумнівається в неупередженості судді, оскільки той “підтримується мультикультуралістами”.

“Він визнав, що зробив те, у чому його звинувачують, проте заявив, що винним себе не вважає і розраховує на звільнення”, – передає НРК. Крім того, Брейвік назвав утримання під вартою “нераціональними тортурами” і порадив “скористатися методами, які в Саудівській Аравії застосовуються до членів “Аль-Каїди”, маючи на увазі відсікання голови.

Брейвік залишиться під вартою до 6 лютого 2012 року. Адвокат потерпілої сторони Йон Арілд Аасен припускає, що сам процес почнеться не раніше весни наступного року і завершиться не раніше середини літа. Після чого, не виключено, справу буде направлено до Страсбурзького суду з прав людини.

Жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали 77 осіб. Спочатку у комплексі урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем’єр-міністра, стався вибух, в результаті якого загинули вісім осіб. Через кілька годин злочинець влаштував стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від столиці Норвегії, там було вбито 69 осіб.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.