Новини культури. 11 листопада. Російське авторське товариство (РАТ) звернулося до суду з вимогою стягнути з Театру Романа Віктюка компенсацію в розмірі 158,1 тисячі рублів за використання у своїх постановках творів Альфреда Шнітке, Ігоря Стравінського і Сергія Прокоф’єва.

Віктюка звинувачують у плагіаті

Судовий позов стосується гастролей театру в Ульяновську і Санкт-Петербурзі, які проходили в 2009 році. Тоді Театр Віктюка показував спектаклі “Сни Івана Бездомного”, “Ромео і Джульєтта” і “Служниці”, де звучить музика цих трьох композиторів.

За даними агентства, театр, незважаючи на укладену Ліцензійну угоду, не виплатив авторську винагороду за публічне використання їхньої музики.

Повідомляється, що процес по цій справі почнеться 21 листопада.

Вистава “Служниці” за однойменною п’єсою Жана Жене є однією з найвідоміших постановок Романа Віктюка, яка зробила його популярним як на батьківщині, так і за кордоном. Вперше виставу показали в 1988 році на сцені театру “Сатирикон”. У 1991 році він був поставлений в другій редакції в Театрі Романа Віктюка. У третій редакції постановка йде з 2006 року. Підбором музики в “Служниця” займався Асаф Фараджев.

Джерело lenta.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.