Новини світу. 8 листопада. Гігантські поліетиленові пакети для захисту автомобілів від повені надійшли в продаж в Бангкоку.

Чохол може захистити автомобіль від проникнення води, навіть якщо стоянку залило

Таїландське телебачення демонструє рекламу спеціальних поліетиленових пакетів, в кожен з яких поміщається цілий автомобіль. Пакет розстилається на асфальті, автомобіль наїжджає на нього, стінки пакета піднімають і натягують на автомобіль, закріплюючи “шийку” пакета зав’язками над дахом машини.

Виробники пакета заявляють, що він може захистити автомобіль від проникнення води, навіть якщо стоянку, на якій він стоїть, заллє “по дах” транспорту. Фірма-виробник, правда, попереджає, що зберігати автомобіль у такому пакеті довше двох тижнів недоцільно, оскільки будь-яка волога, що залишилася всередині пакета, випаровуватися не зможе, і тому може спричинити виникнення іржі на кузові і в двигуні машини.

Повінь підштовхнула винахідницьку думку в Бангкоку. Один з бангкокских університетів, наприклад, налагодив випуск плавучих приладів, що визначають наявність витоків електрики у воду. У випадку, якщо на якійсь ділянці затопленої території відбувається витік, прилад, виконаний у вигляді циліндра з пластмасовою жовтою качкою на кришці, дає сигнал небезпеки. Прилади виробляються за рахунок зібраних студентами та викладачами засобів і роздаються безкоштовно жителям затоплених кварталів і вулиць.

З 527 загиблих за три місяці повені в Таїланді, більше 150 людей загинули від ударів електричним струмом через воду. Це найбільш поширена причина смерті під час повені в Бангкоку.

У перші тижні повені, коли вона концентрувалася в північних гірських провінціях країни, до жертв в першу чергу приводили зсуви, селеві потоки і миттєве затоплення населених пунктів водою, що стікає з більш високих ділянок.

До винаходів періоду повені можна віднести і “піднесений” тук-тук – бангкокське триколісне таксі на мотоциклетному ходу. Тук-туку замінюють вилку переднього колеса на довшу, піднімаючи двигун і сидіння водія високо над водою, і нарощують вихлопну трубу вертикальної трубкою, щоб вода не потрапляла в двигун з боку вихлопу. При цьому задні колеса залишаються на колишній висоті, і частина пасажирської кабіни в найбільш глибоких місцях виявляється в воді. Цю незручність пасажирам доводиться переносити, оскільки на вулицях, де рівень води перевищує 50 сантиметрів, припиняють працювати міські автобуси.

Столиця Таїланду переживає найсильнішу за 50 років сезонну повінь, вода якої, пройшовши через північну і центральну частину країни, в даний час проходить через Бангкок і стікає в море на південь від міста.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.