Новини науки. 9 листопада. Тільки 5% студентів відповіли ствердно на питання, чи погоджуються вони боротися з корупцією у вищих навчальних закладах.

студенти
Студенти: Простіше заплатити, ніж вчити

Такі дані соціологічного опитування в ефірі ток-Нешоу «Київський форум» оприлюднила директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, повідомляє Цензор.НЕТ.

«Коли ми вивчали хабарництво у вищих навчальних закладах, то виявилося, що третина студентів Києва, а це приблизно і по всій Україні, так чи інакше задіяні в корупційних послугах», – зазначила вона.

За інформацією експерта, 60% студентів пояснили причини корупційних діянь тим, що «простіше дати хабар, ніж вивчити». На тиск і вимагання викладачів поскаржилося лише 20% опитаних.

Серед інших проблем, які хвилюють українське студентство, за словами Бекешкіної, на першому місці стоїть стурбованість щодо майбутнього працевлаштування. На другому – нестача коштів на прожиття.

«І лише на третьому місці студенти назвали якість знань. І мені здається, що це одна з основних проблем. Тому що, коли ми запитуємо у студентів, що вони вважають гарною роботою і чи збираються вони працювати за фахом, то лише третина дає ствердну відповідь, третина буде працювати, якщо там буде нормальна оплата. А серед киян найбільше тих, хто не збирається працювати за фахом. Це 17% – більше, ніж по Україні в цілому», – зазначила соціолог.

«Але коли ми запитуємо, що потрібно для того, щоб мати хорошу роботу, то серед киян найбільше тих, хто вважає, що для цього потрібно мати в першу чергу гроші і зв’язки», – сказала Бекешкіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.