Новини технологій. 8 листопада. Під час виведення російської міжпланетної станції “Фобос-Грунт” на траєкторію відльоту до Марса склалася позаштатна ситуація.

"Фобос-Грунт" не потрапив до місця призначення

Маршова рухова установка (МРУ) не спрацювала, не було жодного з двох включень, повідомив в середу журналістам на космодромі Байконур глава Роскосмосу Володимир Поповкін.

Станція “Фобос-Грунт” була запущена в середу, в 0:16 мск, з Байконура. Після відділення станції від ракети-носія “Зеніт-2SB” повинно було відбутися 2 включення МРУ станції, після чого вона повинна була вийти на отлетной орбіту до Марсу.

“У нас була важка ніч, ми довго не могли виявити космічний апарат, зараз знайшли його координати. З’ясувалося, що рухова установка не спрацювала. Не було ні першого, ні другого включення”, – сказав Поповкін.

За його словами, цілком можливо, що космічний апарат “не зміг переорієнтуватися з Сонця на зірки”.

“Траса складна, могло так статися, що не була дана команда датчикам на включення рухової установки”, – зазначив Поповкін.

Він підкреслив, що це позаштатна ситуація, але вона робоча, вона була передбачена при розробці проекту, і був передбачений порядок дій у такій ситуації.

“Ми будемо перезакладати програму космічного апарату. Орбіта, на якій знаходиться апарат – опорна, ніякі баки не скинуті, паливо не було витрачено”, – сказав глава Роскосмосу.

Він додав, що за часом на перезавантаження програми у фахівців є три доби.

“Протягом сьогоднішнього дня ми обов’язково будемо інформувати всіх про подальшу ситуації”, – сказав Поповкін.

МРУ зроблена на базі розгінного блоку “Фрегат“, але сильно модернізована.

Цей запуск став для Росії першою за 15 років спробою здійснити міжпланетну дослідницьку місію. Станція “Фобос-Грунт” повинна досліджувати супутник Марса – Фобос – і вперше в історії доставити на Землю зразки грунту з цього супутника.

Попередня спроба російських вчених відправити міжпланетний зонд була зроблена ще в листопаді 1996 року, коли був запущений апарат “Марс-96”, призначений для дослідження Марса. Крім досліджень планети з орбіти він повинен був висадити на марсіанську поверхню посадочні модулі та зонди-пенетратори. Через збій розгінного блоку станція не вийшла на потрібну орбіту і впала в океан. Однак багато розробок, зроблені для неї, були використані для європейських апаратів “Марс-Експрес” і “Венера-Експрес”.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.