Новини світу. 25 листопада. Учасника нижегородської акції “Стратегії-31” Юрія Старовєрова, який спалив 31 жовтня портрет прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна, визнали винним у порушенні правил проведення мітингу і засудили до штрафу в 800 рублів.

Юрій Старовєров

Старовєров отримав на руки постанову мирового судді в п’ятницю, 25 листопада.

У постанові говориться, що він “як учасник мітингу публічно, демонстративно спалив портрет голови уряду Російської Федерації В. В. Путіна, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.20.2 КоАП РФ” (порушення встановленого порядку проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування; покарання за цією статтею для учасників передбачає штраф у розмірі від 500 до тисячі рублів).

Активісти незареєстрованої партії “Інша Росія”, вважають, що вчинок Старовєрова не суперечить правилам, викладеним у федеральному законі “Про мітинги”. Закон дозволяє учасникам публічного заходу використовувати будь-яку агітацію, не заборонену законом. Оргкомітет “Стратегії-31”, чиї слова наводить Агентство політичних новин – Нижній Новгород, зазначає, що до постанови мирового судді відсутні посилання на норми закону, що забороняють учасникам мітингу спалювати портрет прем’єр-міністра.

“Суддя Шкініна відома тим, що жоден з учасників акцій ‘Стратегії-31’, яких вона судить, поки не був виправданий”, – коментує оргкомітет її рішення.

Старовєров у своєму блозі написав, що він планує оскаржити постанову судді.

Акції “Стратегії-31” на підтримку 31-ї статті Конституції, яка гарантує право на свободу зборів, проходять в різних містах Росії 31 числа кожного місяця, в якому є 31 день. У Москві вони, як правило, закінчуються затриманням активістів.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.