Новини України. 28 листопада. 28 листопада у православних починається Різдвяний піст, який завершиться 7 січня – у свято Різдва Христового.

У піст головне очиститися духовно

Головною метою посту є духовне очищення людини, тому піст – це відмова не тільки від скоромної їжі, але і від гріховних думок, згубних пристрастей і звичок, для того, щоб можна було з чистим серцем зустріти свято Різдва.

Даний пост вважається не суворим, у порівнянні з Великим постом. Якщо не трапиться ніякого свята, то в понеділок, середу і п’ятницю можна вживати рослинну їжу без олії, а у вівторок і четвер – з олією, у суботу ж і неділю, аж до 2 січня, до них додається риба.

Крім цього, рибу дозволяється їсти й у великі свята – Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), день святителя Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам’яті деяких святих – апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня ) і князя Олександра Невського (6 грудня). Проте в останній тиждень перед самим Різдвом суворість посту посилюється, і найсуворіший піст припадає на Святвечір, 6 січня.

Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса. Згідно з Євангелієм, побачивши її, східні мудреці прийшли поклонитися немовляті Христу і принесли Йому свої дари.

Джерело УРА-Информ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.