Новини здоров’я. 5 листопада. Україна щорічно втрачає більше 700 тисяч своїх громадян, причому третина з них становлять люди працездатного віку.

Наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі ЄС та багатьох країн СНД

Про це в повідомила депутат від Партії регіонів, глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва у ході III Міжнародної конференції з благодійності на тему “Хто допоможе медицині одужати: пошук рецепту”.

За її словами, смертність населення в Україні складає 15,2, а в країнах – членах ЄС 6,7 на 1000 населення.

“Наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу та багатьох країн СНД. Україна займає 150-е місце серед 223-х країн світу за показником середньої тривалості життя. Середня очікувана тривалість життя в Україні становить 69 років, у країнах ЄС – 74 роки, а в країнах СНД: у Грузії – 76,7, у Молдові – 70,8, у Білорусі – 70,63, Узбекистані – 71,9 і т.д. При цьому середня очікувана тривалість здорового життя в Україні дорівнює 59,2 роки, а в країнах Євросоюзу – 67 років “, – сказала Бахтєєва.

Вона також зазначила, що в Україні вкрай високі показники дитячої та чоловічої смертності. “Рівень дитячої смертності в 2,5 рази перевищує європейські показники… Смертність чоловіків працездатного віку перевищує аналогічний показник навіть у країнах, в яких валовий національний продукт в 4-6 разів нижче, ніж у нашій країні”, – підкреслила глава парламентського комітету.

Вона зазначила, що в Україні – один з найвищих у світі показників смертності від серцево-судинних захворювань: 64% в структурі загальної смертності – це близько 500 тисяч осіб на рік.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.