Новини світу. 30 листопада. У словацьких лікарнях оголошено надзвичайний стан: тисячі лікарів йдуть з державних медичних установ, нездатних гідно оплачувати їхню працю.

Словацькі лікарі звільняються

Прем’єр-міністр Словаччини скликала термінову нараду з приводу кризи в системі охорони здоров’я. 15 лікарень країни, включаючи дві столичні лікарні, залишилися без лікарів, які звільнилися через нестачу фінансування.

Близько 2 000 медичних фахівців, які працювали в державних лікарнях, подали заяву про звільнення. Якщо їх вимоги – підвищити зарплату не задовольнять до 1 грудня, вони не збираються повертатися на свої робочі місця. Враховуючи, що всього в країні працює 7 000 лікарів, ситуація є критичною. Оголошення надзвичайної ситуації, в свою чергу, означає, що лікарі зобов’язані виходити на роботу, або, інакше, їм загрожують штрафи і позбавлення волі.

Уряд запропонував лікарям підняти зарплати до 300 євро, проте працівники медицини оцінюють свої навички в 700 євро на місяць. Глава держави визнала, що зараз зарплати лікарів «неадекватні», але нагадала про глибоку кризу, в якому знаходяться країни Європи. Міністр охорони здоров’я Словаччини вирішив не чекати рішення місцевих лікарів, і запросив фахівців із сусідніх країн.

Джерело ЗдравоЕ 

Comments

  1. Nikto k nm ne poedet. Chto za duraki. Razwe mozhno platit’ wrachu 300 ewro. Eto s Urainoj srawnimo. W sosednej Pol’she 800 ewro “golaja” minimal’naja stawka, a duizhurstawmi – ne meńshe 1500 ewro. Tak otkuda oni priglasiat?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.