Новини здоров’я. 27 листопада. Регулярні відвідування сауни виявилися корисними для пацієнтів з серцевою недостатністю.

Сауна корисна для сердечників

До таких висновків дійшла група японських учених під керівництвом Такасі Охорі (Takashi Ohori) з японського Університету Тояма. Звіт про їх роботу опублікований в The American Journal of Cardiology.

Охорі та його колеги вивчали вплив підвищеної температури на серце. У дослідженні взяли участь чотири десятки літніх пацієнтів, які страждають від хронічної серцевої недостатності.

П’ять разів на тиждень добровольці проводили по 15 хвилин у сауні, а потім протягом 30 хвилин накривалися ковдрою, щоб підтримати температуру тіла на один градус вище норми. Через три тижні насосна функція серця учасників покращилася. У результаті дистанція, яку пацієнти могли подолати за шість хвилин, зросла з 337 до 379 метрів.

Група Охорі також зазначила позитивний вплив сауни на внутрішню оболонку судин (ендотелій), зокрема на її здатність регулювати тиск. Крім того, у добровольців збільшився вміст в крові клітин-попередників, які перетворюються на ендотеліальні.

Згідно з діючими рекомендаціями американських кардіологів, хворі на серцеву недостатність не повинні перебувати під впливом підвищеної температури. У зв’язку з цим автори дослідження порадили таким пацієнтам паритися тільки під контролем медичних фахівців.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.