Новини світу. 6 листопада. Молдова запідозрила Румунію в цілеспрямованому “отруєнні” країни циганами.

Цигани
Румунія переселяє своїх циган у Молдову

Румунія приступила до реалізації плану з масового переселення своїх циган у Молдову. До такого висновку прийшли емісари Соціал-демократичної партії Молдови, передає ЛігаБізнесІнформ.

Представники СДП повідомили представнику Євросоюзу в Республіці Молдова Діку Лоренцу, що влада Румунії цілеспрямовано відправляє циган в Молдову. На думку емісарів Соціал-демократичної партії Молдови, те що відбувається в Молдові є нічим іншим як “таємне переселення циган” з Румунії в Бессарабію.

“Велика кількість румунських громадян – етнічних циган, які прибули до Молдови, селяться в різних селах і малих містах районів Кагул, Хинчешть і Унгень, навколо столиці нашої країни”, – уточнила представниця партії Тетяна Ніцца.

За її словами, Повітове бюро для циган з міста Галац надає підтримку в оформленні посвідчень особи і виїзних паспортів для перетину державного кордону між Румунією і Молдовою.

Представник делегації ЄС Дік Лоренц у відповідь заявив, що не може висловлюватися з питання переселення циган, так як молдавська держава не є членом ЄС, і це може бути розцінено як пряме втручання у справи республіки.

За приблизними оцінками, в країнах ЄС проживає від 9 до 12 млн циган. Найбільше їх у Румунії – 1,9 млн. чол. (Більше 10% населення), в Болгарії (750 тис.), в Іспанії (700 тис.), в Угорщині (600 тис.), у Словаччині і Сербії (по 500 тис.), у Франції (310 тис.) і Чехії (275 тис.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.