Новини політики. 7 листопада. Слідчі податкової міліції вручили екс-прем’єру України Юлії Тимошенко копії постанови про порушення чотирьох кримінальних справ, що стосуються діяльність компанії «Єдині енергетичні системи України».

Проти Тимошенко порушили чотири кримінальні справи

Про це повідомив керівник групи захисту екс-прем’єра Сергій Власенко.

«У п’ятницю Тимошенко співробітники податкової міліції проінформували про те, що вони відновили розслідування чотирьох кримінальних справ, по яких вона фігурує. Співробітники слідчого управління вручили їй копії чотирьох постанов про порушення кримінальних справ», – сказав Власенко.

Власенко вважає що генеральний прокурор України Віктор Пшонка, скасовуючи постанови на той час генерального прокурора Святослава Піскуна (2001-2003 рр. – ред.), не навів жодної аргументації.

«Рішення про закриття справ прийнято незаконно – ось і всі аргументи», – заявив Власенко.

Він нагадав, що кримінальні справи, по яких Піскун виносив постанови про закриття справ, порушувалися в 2001 році напередодні виборів, а в 2005 році Верховний суд України «сказав, що справи були закриті обгрунтовано».

«Як тоді це було необхідно, так і зараз, зараз ці справи реінкарнуються, немає ніяких підстав для скасування постанов», – сказав Власенко.

Він пояснив, що досудове слідство у цих справах буде проводити Головне слідче управління податкової міліції ДПАУ. «Мені невідомо, чи проводилися слідчі дії», – підкреслив Власенко.

У свою чергу перший заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов зазначив, що в документах про відновлення розслідування справ немає ніяких посилань на рішення американських і російських судів, як про це інформує Генеральна прокуратура, пояснюючи нові обставини відновлення кримінальних справ.

На переконання Турчинова, в рішенні Пшонки немає юридичних підстав, є тільки «політична мотивація».

Турчинов також повідомив, що термін давності для розслідування цих кримінальних справ закінчився.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.