Новини України. 22листопада. Тема декриміналізації ст. 365 Кримінального кодексу для депутатів БЮТ – «Батьківщини» всього лише ритуальний танець, головна мета якого – витягнути з-за грат Тимошенко, вважає народний депутат України (ПР) Олена Бондаренко.

Олена Бондаренко

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

«Історія така: саме ті, хто сьогодні найбільше волають до декриміналізації ст. 365 і взагалі до гуманізації всього КК за частиною економічних злочинів та зловживання службовим становищем, всього лише 10 років тому, в 2001 році, були самими байдужими спостерігачами цього процесу в парламенті», – нагадала депутат, зазначивши, що останні масштабні зміни в Кримінальному кодексі приймалися парламентом 5 квітня 2001 року.

За її словами, тоді у Верховній Раді боролися один з одним дві різні групи.

«Першою керував відомий всім «правдоруб» Юрій Кармазін, який очолив робочу групу щодо змін до Кримінального кодексу, будучи непримиренним прибічником його посилення. На той момент він був головою Комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією. Всі доводи зводилися до того, що КК необхідно зробити ще жорсткішим по відношенню до правопорушників. Найбільш активно в цьому  Кармазіна підтримував депутат Король. До речі, обидва вони входили до фракції «Солідарність», якою очолював Петро Порошенко», – повідомила вона.

Друга група депутатів у сесійній залі виступала за гуманізацію положень КК. Очолив її Михайло Бродський, який на той момент був головою Комітету з підприємництва.

«І саме він зробив найбільше для того, щоб гуманізувати кримінальне законодавство щодо підприємців і декриміналізувати деякі статті Кримінального кодексу. Також за його ініціативою в багатьох статтях цього кодексу тюремний термін був знижений з 7 до 5 років. Більш того, за його ініціативи було внесено більше 600 правок, і в підсумку велика частина цих правок була врахована», – акцентувала увагу парламентарій.

Ще один дуже важливий момент, зазначає Олена Бондаренко, сам процес обговорення змін до КК 5 квітня 2001 в ВР.

«Що цікаво, при обговоренні нової редакції цього кодексу фракція «Батьківщини» продемонструвала цілковиту індиферентність до процесу, жоден з її депутатів у дебатах участі не приймав. Їм, як видно, було абсолютно байдуже, яким буде новий КК і тим більше – горезвісна ст. 365», – вважає вона.

Депутат упевнена, що в 2001 році у «Батьківщини» були всі шанси вплинути на зміст КК і гуманізувати окремі його статті, в тому числі і с. 365.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.