Новини світу. 29 листопада. У місті Річленд-Сентер американського штату Вісконсін у віці 85 років померла від раку товстої кишки дочка Йосипа Сталіна – Світлана Аллілуєва.

Донька Сталіна завжди вважала себе політичним в'язнем імені її батька

Як повідомила в понеділок місцева влада, вона пішла з життя 22 листопада.

Аллілуєва народилася 28 лютого 1926 року в родині Йосипа Сталіна та Надії Аллілуєвої. У 1967 році емігрувала до США, відмовившись повертатися в СРСР під час поїздки до Індії. Вона публічно спалила свій радянський паспорт, заявивши, що ніколи не повернеться на батьківщину.

У 1970-му році вона вийшла заміж за архітектора Вільяма Пітерса і змінила ім’я на Лану Пітерс. У них народилася дочка Ольга.

У 1982 році Аллілуєва разом з дочкою переїхала в Англію. Вона віддала Ольгу в школу-інтернат в Кембриджі, а сама відправилася подорожувати по світу. У середині 1980-х років Аллілуєва несподівано повернулася до СРСР, де дала прес-конференцію, заявивши, що на Заході “жодного дня не була вільною”.

Однак незабаром вона поїхала назад до Америки. З тих пір дочка Сталіна вела замкнутий спосіб життя в невеликому містечку в штаті Вісконсін і з журналістами не спілкувалася. Від двох перших шлюбів в Радянському Союзі у неї залишилися син і дочка – Йосип і Катерина. Йосип помер в 2008 році.

У 1967 році Аллілуєва опублікувала мемуари “Двадцять листів до друга”, що розповідають про життя родини Сталіна і викликали великий суспільний резонанс. Книга принесла їй близько 2,5 млн доларів. Проте в інтерв’ю газеті “Індепендент” в 1990 році вона заявила, що в неї немає грошей, і вони живуть з Ольгою в орендованій квартирі. Всього перу Аллілуєвої належать чотири книги.

У 2008 році в інтерв’ю американській кінодокументалістці Світлані Паршиній Аллілуєва зізналася: “За сорок років життя тут Америка мені не дала нічого. Я навіть вести свою чекову книжку не навчилася. Але вже пізно переїжджати. Тут, в Америці, і помру”. Паршина зняла документальний фільм про Аллілуєву – “Світлана про Світлану”, проте в Росії він до цих пір не демонструвався.

Як пише газета “Нью-Йорк таймс”, в дитинстві Аллілуєва була близька з батьком, який називав її своїм “маленьким горобчиком”, однак згодом негативно відгукувалася про сталінську політику, називаючи батька “моральним і духовним монстром”, а радянську систему – “глибоко корумпованою “.

“Де б я не була – в США, Швейцарії, Індії, Австралії, на якому-небудь острові – я завжди буду політичним в’язнем імені мого батька”, – говорила Аллілуєва.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.