Новини світу. 16 листопада. Співробітники польського посольства в Білорусі можуть опинитися 1 січня 2012 року на вулиці, тому що зобов’язані до цього терміну звільнити займане приміщення дипмісією.

Польща
Польські дипломати не мають де жити в Мінську

“Ми повинні з нового року звільнити приміщення”, – сказав посол Польщі Лешек Шерепка на прес-конференції в Мінську.

Посол пояснив, що дипмісія на прохання білоруської сторони повинна покинути приміщення в центрі міста, однак нового приміщення поки не знайдено.

“На наші запити ми не отримали жодної офіційної відповіді з боку дипсервісу. Після повторних прохань були дві пропозиції, що не підходять нам: в одній будівлі не можна навіть кондиціонер під’єднати, а друга надто маленька, весь персонал посольства там не вміститься”, – пояснив дипломат.

За словами Лешека Шерепка, дипмісія самостійно знайшла одну можливість – приватна будівля.

“Зараз йде процес оформлення всіх документів. А потім ми повинні будемо ще раз звернутися до дипсервісу – отримати дозвіл, щоб почати якісь роботи. Це займе півроку”, – сказав посол, нагадавши, що у дипмісії залишилося тільки півтора місяця.

Дипломат також повідомив, що Польща планує побудувати в Мінську нову будівлю, вже оголошено конкурс проектів.

“Взагалі треба буде п’ять років. На п’ять років потрібно тимчасова будівля”, – уточнив він, нагадавши, що країна, що приймає дипмісію, повинна сприяти роботі дипломатів.

За матеріалами Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.