Новини політики. 8 листопада. Президент України Віктор Янукович разом з польським і німецьким колегами відвідає 15 листопада Польщу, де візьме участь в урочистих заходах з нагоди 200-річчя Вроцлавського університету.

Візит Януковича до Польщі має важливе значення

Візит голови української держави має дуже важливе значення для укладання угоди про асоціацію з ЄС у контексті обговорення 7-річного вироку екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до закінчення терміну головування Польщі в Євросоюзі.

“Деякі країни ЄС хочуть блокувати цю угоду (підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) у зв’язку із застосуванням репресій до екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших опозиційних політиків. Українське дипломатичне джерело підтвердило візит Віктора Януковича до Вроцлава. І 15 листопада ми чекаємо якогось рішення щодо Юлії Тимошенко. Швидше за все, український парламент, нарешті, прийме зміни до Кримінального кодексу, які скасовують статті, за якими засуджено Тимошенко“, – пише Gazeta Wyborcza.

Разом з тим, дипломатичне джерело, відповідаючи на запитання про те, чи зможуть німецький і польський президенти переконати Януковича відмовитися від авторитарних методів управління країною і направити її в бік ЄС, сказав: “Часу було мало, але договір про співпрацю Євросоюзу з Україною може бути парафовано до кінця року. Якщо цього не відбудеться, Президент України перебуватиме у тій же ізоляції, що і президент Білорусі. Буде засуджений до одиночного зіткнення з Росією. Я сподіваюся, що здоровий глузд візьме верх в української сторони”.

Нагадаємо, 19 грудня відбудеться саміт Україна-ЄС, на якому будуть оприлюднені офіційні результати всієї двосторонньої роботи за угодою про асоціацію.

За матеріалами  Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.