Новини світу. 17 листопада. Місце перебування білоруського в’язня, екс-кандидата в президенти Андрія Саннікова в даний час невідомо.

Андрій Санніков
Світ стурбований ситуацією щодо Андрія Саннікова

Міжнародна організація Amnesty International побоюється, що до нього можуть застосовуватися тортури або жорстоке поводження.

Адвокат Андрія Саннікова спробувала відвідати його в колонії 16 листопада. Як заявили адвокату, Саннікова в колонії не було. Подальші пояснення про його можливе місцезнаходження надали.

Його родичі також не знають, де він знаходиться. Адвокати побоюються, що його могли етапувати в іншу колонію. Андрія Саннікова і ще одного політв’язня Дмитра Дашкевича переводили з тюрми в тюрму на початку вересня. Amnesty International побоюється, що Андрія Саннікова знову етапують в іншу колонію, тим самим “пресуючи” його, щоб вибити зізнання, або покарати за його політичні погляди.

Організація також побоюється що до нього можуть застосовуватися тортури і жорстоке поводження з боку співкамерників або співробітників в’язниці, так як співкамерники погрожували йому фізичною розправою під час етапування в вересні.

Під час етапування ув’язнені вимушені довго знаходитися в дуже поганих умовах, часто при дуже низьких або високих температурах, без нормального харчування і води. Такі часті перевезення в іншу в’язницю є безпрецедентним випадком, тому що адміністрація вельми неохоче погоджується на переклад укладеного навіть при загрозу його життю.

Amnesty International не володіє новою інформацією про політичного активіста Дмитра Дашкевича, який відбуває дворічний термін нібито за хуліганський напад напередодні білоруських президентських виборів в грудні 2010 року.

Опозиційний кандидат у президенти Андрій Санніков засуджений в травні до п’яти років колонії за участь у демонстрації після виборів. Amnesty International впевнена, що звинувачення проти цих двох і ще як мінімум чотирьох людей безпідставні і що вони переслідуються за те, що скористалися своїм правом на свободу зборів і виразів.

Раніше занепокоєння щодо зникнення Саннікова висловила Німеччина.

За матеріалами Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.