Новини світу. 30 листопада. Попередні результати парламентських виборів в Єгипті за підсумками підрахунку голосів з дев’яти провінцій вказують на перемогу “Братів-мусульман”, салафітів і функціонерів колишнього режиму.

Результати виборів стануть відомі після проведення інших двох етапів голосування

Перші офіційні дані центрвиборчком може оприлюднити лише сьогодні ввечері, проте, як пообіцяв глава Вищої виборчої комісії Абдель Моізз Ібрагім, будуть оголошені дані щодо явки в першому турі голосування.

Результати самих виборів, як очікується, стануть відомі лише після проведення інших двох етапів голосування, які пройдуть в грудні і початку січня в останніх 18 провінціях.

Проте вже зараз стає очевидно, що найбільшу підтримку виборців отримує ісламістська Партія свободи і справедливості, а також партія “Ан-Нур” салафітів-фундаменталістів, прихильників радикальної течії ісламу.

Трійку лідерів замикають представники колишньої правлячої Національно-демократичної партії, яка офіційно заборонена, але її колишні діячі отримали право висуватися як незалежні кандидати по одномандатних округах.

“Залишки колишнього режиму”, як тут називають колишніх членів партії Хосні Мубарака, в ряді округів отримали широку підтримку виборців. Судячи з усього, в ході подальшого голосування на півдні країни “Брати-мусульмани” лише зміцнять свої позиції.

Трохи вирівняти ситуацію зможуть копти, які побоюються приходу ісламістів до влади і загрози обмеження своїх прав як представників релігійної меншини.

В ході трьох турів виборів електорат повинен визначити імена 498 депутатів Народних зборів (нижньої палати парламенту), ще 10 пізніше призначить керуюча зараз державою Вища рада збройних сил АРЄ. У січні майбутнього року в Єгипті розпочнуться вибори у верхню палату парламенту – Консультативну раду.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.