Новини світу. 22 листопада. Лікарі, які працюють над встановленням осудності норвезького терориста Андерса Брейвіка, закінчують складання психіатричної експертизи, результати якої будуть представлені 29 листопада.

Оцінка психічного здоров'я Брейвіка вміститься лише на 230 сторінках

У звичайних випадках розмір такого висновку становить 50-70 сторінок, але в даному випадку оцінка психічного здоров’я затриманого зможе вміститися лише на 230 сторінках.

Про це сьогодні розповіли судові психіатри Сюнне Серхейм і Тургейр Хусбю.
Медики провели 13 інтерв’ю з Брейвіком. Випадок 32-річного екстреміста є досить складним, оскільки Брейвік страждає порушеннями психіки. В експертизі буде також міститися детальний аналіз його дитячих і юнацьких років.

Для визнання людини неосудною необхідно довести, що в момент вчинення правопорушення він перебував у стані психозу, який може повторюватися. Якщо Брейвік буде визнаний неосудним, він буде направлений на примусове лікування. В іншому випадку його засудять до 21 року ув’язнення – максимального покарання в Норвегії. Правда, якщо суд визнає терориста винним у злочині проти людяності, то тюремний термін може збільшитися до 30 років.

В результаті подвійного теракту, влаштованого Андерсом Брейвіком 22 липня в Осло та на острові Утейа, загинули 77 людей, постраждали більше 150. Брейвік в даний час знаходиться в одиночній камері у в’язниці Іла. Передбачається, що процес завершиться до літа наступного року.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.