Новини України. 18 листопада. Нові виборчі правила – привід для активної роботи, а не для святкування чи трауру.

Бюлетень
Новий закон про вибори - це менше зло ніж добро

Про це сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, коментуючи вчорашнє ухвалення Парламентом Закону України “Про вибори народних депутатів”.

“Вважаю, що ухвалений закон не дає підстави для святкування опозиції чи суспільства, оскільки не застережено низку принципових вимог політичного характеру. Водночас, це й не привід для трауру, оскільки було враховано абсолютну більшість вимог експертів і опозиції стосовно механізму та процедури проведення виборів”, – сказав Микола Томенко.

“Ще кілька днів тому важко було уявити, що вдасться домогтися можливості не зняття з реєстрації за будь-яких обставин опозиційних кандидатів. Чи, скажімо, озвученої мною вимоги про п’ятирічний термін зберігання виборчої документації”, – підкреслив віце-спікер.

“Водночас, нові виборчі правила це радше менше зло, аніж добро. Тому я не голосував за прийняття цього закону”, – додав він.

“Але, найбільшою політичною помилкою опозиції може стати вже традиційне кількамісячне обговорення того, що це тріумф чи трагедія”, – зауважив Томенко.

Натомість, на його переконання, опозиції вже від сьогодні треба оговорювати механізми погодження єдиного опозиційного списку в мажоритарних округах, готувати і забезпечувати навчання фахових представників окружних та дільничних комісій, узгоджувати принципи організації роботи під час виборчої кампанії та документи на основі яких опозиційні партії будуть діяти в наступному парламенті.

Нагадаємо, вчора народні депутати ухвалили в цілому закон про вибори.

За проголосувало 366 голосів. БЮТ дав 62 голоси, НУНС – 36. Проти -6 утрималося – 5.

Згідно з законом, вибори депутатів здійснюватимуться за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою: 225 депутатів обираються за пропорційною системою;  225 депутатів обираються за мажоритарною системою.

Закон встановлює 5% виборчий бар’єр. Блоки участі у виборах не беруть.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.