Новини України. 16 листопада. Фракція “БЮТ-Батьківщина” остаточно визначиться щодо голосування закону про вибори у четвер, 17 листопада, на спільному з фракцією НУНС засіданні політрад, яке відбудеться о 12:00.

Опозиція не хоче голосувати за провладний закон про вибори

Про це повідомив перший заступник голови фракції “БЮТ-Батьківщина” Андрій Кожем’якін за підсумками засідання ТСК з доопрацювання законопроекту.

За його словами, якщо до цього часу представники провладних фракцій не нададуть відповіді на ключові питання закону про вибори: система, участь блоків і прохідний бар’єр, “опозиція не буде освячувати своєю присутністю цей законопроект”.

У свою чергу член ТСК Сергій Подгорний повідомив, що Венеціанська комісія на чолі своїх рекомендацій щодо законопроекту про вибори поставила три головні питання, які мають бути ухвалені консенсусом, зокрема, питання системи, участі блоків та питання бар’єру.

“Ці питання були викладені у частині “політичні питаннях” наших вимог: 1 – змішана система 70% на 30%, при якій 300 народних депутатів обираються за пропорційною системою, а 150 – за мажоритарною; 2 – забезпечення участі виборчих блоків; 3 – зниження прохідного бар’єру на 1% від того, який є у проекті для партій і блоків. На жаль, на ці три фундаментальні питання відповіді ми на сьогодні не отримали”, – повідомив Подгорний.

Саме тому, за його словами, представники “БЮТ-Батьківщини” просили сьогодні оголосити перерву у роботі комісії до 12-ої години 17 листопада для того, щоб на рівні кожної фракції погодити ці головні позиції.

“Однак представники провладної більшості у ТСК відмовляються як оголошувати перерву, так і надавати відповідь на головні питання, і тому фракція “БЮТ-Батьківщина” не буде освячувати той проект, який завтра буде вноситись у зал”, – повідомив депутат.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.