Новини здоров’я. 7 листопада. У пацієнтів, які перенесли операцію на серці, погіршується пам’ять і сповільнюються розумові процеси.

У пацієнтів, які перенесли операцію на серці, погіршується пам'ять

Мова йде про операції на відкритому серці – аортокоронарне шунтування і стентування. Стенти сильніше пригнічують пам’ять. Такі висновки німецькі дослідники зробили, вивчивши історії хвороби пацієнтів, які перенесли стентування та шунтування.

Через 3 місяці після операції хворі виконали тести на мислення і пам’ять. Пацієнти з першої групи провалили 2 тести з 10, з другої – показали погіршення в 7 тестах з 10.

Втім, медики сумніваються в тому, що самі по собі операції можуть викликати такі наслідки. На думку американських колег, провиною всьому – атеросклероз, який і стає показанням до операції. Холестеринові бляшки блокують артерії не тільки в серці, але і в мозку, що призводить до погіршення кровопостачання.

Помилка також можлива в техніці проведення операції європейськими колегами. «Операції на серці все безпечніше і безпечніше. Ризик погіршення пам’яті і мислення після хірургічного втручання не перевищує 20%», – розповів експерт.

За матеріалами Здоровьеinfо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.