Новини культури. 19 листопада. Американська академія кіномистецтв оголосила список документальних стрічок, з якого будуть відібрані п’ять номінантів на найпрестижнішу премію у світі кіно – золоту статуетку “Оскар”.

Вручення золотих статуеток за видатні досягнення в кінематографії, відбудеться 26 лютого

Про це повідомляє Сегодня.

Серед претендентів – “Втрачений рай: чистилище”. Знятий студією @radical.media сіквел стрічки про “мемфіську трійку” розповідає про підлітків, визнаних винними в ритуальних сатанистских вбивствах. Однак через 18 років тюремного ув’язнення вони були виправдані.

Засуджені до довічного ув’язнення, в 2010 році вони уклали угоду з прокуратурою. Під напором сучасних методів дослідження ДНК, прокуратура зняла свої звинувачення. При цьому натомість засуджені визнали, що у прокурорів було достатньо доказів для переслідувань у минулому.

Ще однією стрічкою, яка претендує на “Оскара”, стала робота студії Cedar Creek Productions “Бак” – про дивовижний талант дресирувальника скакових коней Дена “Бака” Бреннмена, прозваного “кінським шептуном”. Фільм показує зворушливу історію взаємин людини і тварини.

Ще одна стрічка, що розширює уявлення про “братів менших”, – “Проект Нім”, в якій розповідається про довгий науковий експеримент з шимпанзе по кличці Нім Чімскі. Група в Колумбійському університеті довела існування “мови тварин”, за допомогою якої примати спілкуються один з одним і з людиною.

Соціальною проблематикою пронизані фільми “Під вогнем: журналісти в бою” та “Ми були тут” про те, як в Сан-Франциско спалахнула епідемія СНІД. З ними конкуруватиме фільм про нью-йоркського фотографа-ветерана, який присвятив свій талант світу моди, – Білл Каннігем, Нью-Йорк.

Усього з 124 робіт, представлених на “Оскарa” в цьому жанрі, були відібрані 15 документальних стрічок. Номінанти за всіма категоріями будуть оголошені 24 січня 2012 року. А сама “церемонія року” – вручення золотих статуеток за видатні досягнення в кінематографії, відбудеться 26 лютого 2012 року в Kodak Theatre в Голлівуді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.