Новини світу. 30 листопада. Пам’ятник на могилі Оскара Уайльда на кладовищі Пер-Лашез у Парижі забезпечили товстим захисним склом.

Могила Оскара Уайльда обцілована прихильницями

Це було зроблено для того, щоб позбавити скульптурну композицію від згубного впливу поцілунків шанувальників письменника – за багато років пам’ятник покрився жиром від губної помади.

Над могилою Уайльда височить крилатий сфінкс з каменю роботи скульптора Джейкоба Епстайна. До 1985 року сфінкс знаходився в досить хорошому стані, проте потім його все частіше стали покривати графіті, і надгробок неодноразово чистили.

Наприкінці 1990-х років шанувальники Уайльда заклали незвичайну традицію: вони стали цілувати надгробок, і за кілька років пам’ятник покрився шаром губної помади. І хоча барвник, що міститься в косметиці, з часом випаровується, жирова основа залишається на сфінкса помітною, що погано позначається як на стані кам’яної статуї, так і на його зовнішньому вигляді.

У результаті до 111-річчя від дня смерті Оскара Уайльда – 30 листопада 2011 року – сфінкса було вирішено обнести захисним скляним огородженням. Проект реалізований Ірландським культурним центром.

Оскар Уайльд помер у Парижі в 1900 році. Причиною смерті став менінгіт, що виник на тлі вушної інфекції. Письменника поховали на кладовищі Байо, однак через кілька років він був перепохований на Пер-Лашез. Щорічно на могилу письменника приїжджають тисячі його шанувальників з усього світу.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.