Новини світу. 16 листопада. Професор Маріо Монті офіційно погодився очолити новий уряд Італії і в даний час погоджує з президентом республіки Джорджо Наполітано список членів свого кабінету.

Маріо Монті сьогодні будуть довіряти уряд Італії

Сьогодні ж ввечері в Квіринальському палаці відбудеться церемонія прийняття присяги Маріо Монті і його нового кабінету в складі 12 міністрів.

Вже завтра в парламенті пройде обговорення, а потім і голосування щодо вотуму довіри уряду: спочатку в сенаті, а потім у нижній палаті. Враховуючи, що майже всі політичні сили, представлені в законодавчому органі, в ході консультацій висловили свою підтримку новому прем’єру, сумнівів у висловлення довіри не виникає.

Єдина партія, яка заявила про відхід в опозицію “Ліга Півночі”, яка входила входила в правлячу правоцентристську коаліцію. Під час останніх національних виборів “Ліга Півночі”, яка виступала в коаліції з партією Берлусконі “Народ свободи”, набрала трохи більше 8%.

І політики, і спостерігачі сходяться на думці, що уряд Монті збережеться до 2013 року, коли мають відбутися чергові парламентські вибори. Сам прем’єр також говорив про такі терміни. Ці півтора року дозволять, з одного боку, вкрай непопулярними заходами подолати гостру фазу фінансової кризи Італії, яка загрожує всій єврозоні, з іншого – політичним партіям підготуватися до нових виборів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.