Новини технологій. 14 листопада. Німецька компанія Giesecke & Devrient (G&D), яка виготовила першу комерційну SIM-карту близько двадцяти років тому, оголосила про створення найменшої в світі “сімки”.

Німці презентують найменшу СІМ-карту

За рахунок звільненого місця “наносімка” дозволить створювати ще більш тонкі пристрої, зберігаючи швидкість бездротового зв’язку на колишньому рівні.

“Наносімки” (їх розміри – 12х9 міліметрів) стали на 60% компактнішими, ніж нинішні SIM-карти. У порівнянні з найменшими сьогодні модулями формату microSIM, нові “сімки” на 30% менші і на 15% тонші, йдеться в прес-релізі компанії.

G&D зазначає, що SIM-картки нового формату тестувалися в мобільних мережах різних операторів. Очікується, що новий стандарт отримає схвалення від Європейського інституту по стандартизації в галузі телекомунікацій (ETSI) до кінця поточного року.

Нові SIM-карти будуть назад сумісні з більш старими пристроями, але для них потрібно спеціальний адаптер. G&D покаже “наносімкі” на щорічній виставці смарт-карт і систем ідентифікації CARTES & IDentification 2011, яка пройде в Парижі 15-17 листопада.

Технічно форм-фактор SIM-карти значно зміниться вперше за 20 років. Компактні модулі microSIM, що вперше з’явилися в планшеті iPad, фактично являють собою звичайні “сімки” тієї ж товщини, але з меншими розмірами. Якщо “мікросімку” можна зробити самостійно, обрізавши пластиковий корпус SIM-карти, то виготовити таким чином “наносімку” не вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.