Новини політики. 10 листопада.  Схема відкриття нових справ відносно екс-прем’єра Юлії Тимошенко не буде застосована відносно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Незважаючи на явний розвал справи Луценка в суді, його таки можуть засудити

Про це заявив політолог Сергій Таран, передає Цензор.НЕТ.

«Звичайно, справа Луценка, яка зараз розглядається в суді, розвалюється. І це занадто очевидно. Тому є великі очікування, що влада буде інспірувати порушення нових справ. Тому час від часу з’являються схожі повідомлення, навіть з витоком інформації про конкретні деталі справи, яку можуть порушити. Хоча Генпрокуратура спростовує цю інформацію», – зазначив Таран.

«Я сумніваюся, що весь репресивний апарат, застосований проти Тимошенко, буде використаний проти Луценка. Тимошенко є реальною небезпекою для Януковича. Він дійсно дуже остерігається того, що на тлі падіння довіри до влади опозиція може добре зіграти на виборах і, зокрема, її хоча б частково може об’єднати Тимошенко. Луценко не є знаковою і рейтингової фігурою. Тому те, що він у в’язниці або не у в’язниці для влади не принципово. Тому безперечно поки буде можливість його ще потримають», – додав він.

За словами експерта, причиною відкриття нових справ щодо Луценка може бути бажання влади блокувати євроінтеграцію України.

«Думаю, для влади важливо довести принциповість, щоб Луценко побув у в’язниці. Єдине раціональне пояснення того, що проти нього можуть порушити нові справи, – спровокувати дії, які б гальмували євроінтеграцію України», – відзначає Таран.

Втім, на думку політолога, незважаючи на явний розвал справи Луценка в суді, його таки можуть засудити.

«Враховуючи те, що українська судова вертикаль влади не є незалежною, то явний розвал справи Луценка може і не мати значення. Якщо є установка суду – посадити, то його посадять», – уточнив він.

Нагадаємо, ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що ГПУ відновила розслідування кримінальної справи, яка стосується корупційних дій Юрія Луценка під час укладення договорів МВС з постачальниками послуг мобільного зв’язку в 2006 році.

У Генеральній прокуратурі назвали «домислами» заяву дружини Луценка про те, що проти її чоловіка прокуратура готує ще одну кримінальну справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.