Новини світу. 3 листопада. Сьогодні генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що “переконаний у прагненні лівійського керівництва і лівійського народу до свободи і демократії”.

Прагнення лівійців не перешкодять їм у поверненні свободи

Расмуссен нагадав, що 31 жовтня відвідав з одноденним візитом Тріполі, що стало першим в історії візитом генсека НАТО до Лівії.

“У Тріполі я зустрівся з лідером Перехідного національної ради Мустафою Абделем Джалілем та іншими лівійськими лідерами. Я переконаний в їх щирому прагненні до демократії, заснованої на фундаментальних принципах і правах людини, а також верховенстві закону. Вони не ісламісти. У Тріполі я також зустрічався із колишніми борцями за свободу та представниками молодіжних організацій. Ці зустрічі дозволяють мені зберігати досить оптимістичний настрій. Ці люди висловлюють реальне прагнення до свободи і демократії, у їхніх словах немає нічого про релігійний екстремізм. Навпаки, вони дистанціюються від цього “, – підкреслив генсек НАТО.

“Сьогодні, звичайно, це завдання лівійського народу сформувати майбутнє своєї країни”, – сказав Расмуссен.

Він визнав, що “в новій вільнійї Лівії має бути плюралізм думок”, підкресливши, що лівійці “понесли серйозні жертви в боротьбі за свободу і не мають наміру її віддавати”.

У той самий час, генсек НАТО не пояснив, яким чином прагнення лівійців до свободи перешкодить їм повернутися до традиційних для цього регіону ісламських засад суспільства і держави, які обмежував в роки свого 42-річного правління Муамар Каддафі, і що гарантує майбутню помірність лівійського ісламу.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.