Новини політики. 11 листопада. Партія “Наша Україна” закликає громадську Гуманітарну раду при президентові України висловити свою однозначну позицію з приводу дій влади, які носять відверто антигуманітарний та антиукраїнський характер.

Опозиціонери вимагають відправити у відставку Табачника

Зокрема, як повідомили у прес-службі “Нашої України”, представники цієї політсили запропонували Гуманітарній раді під час свого засідання 11 листопада підтримати вимоги української громадськості, культурних і просвітницьких організацій та рекомендувати президенту Віктору Януковичу не підписувати закон, що обмежує присутність українського продукту до 25% мовлення у телерадіоефірі замість 50%, що існує на сьогодні.

Крім того, нашоукраїнці просять раду рекомендувати своїм однопартійцям із Партії регіонів у Верховній Раді відкликати “антиукраїнський за своїм характером” законопроект “Про засади державної мовної політики”, яким цілеспрямовано нівелюється державний статус української мови.

Політики також вимагають від Гуманітарної ради звернутись до органів місцевого самоврядування з рекомендацією накласти мораторій на закриття, виселення чи розирвання договорів оренди із книгарнями, видавництвами та іншими закладами культури.

“Необхідно припинити цю поширену ганебну практику в країні, кричущими прикладами якої є спроби виселення товариства “Просвіти” в Одесі та захоплення приміщень хорової капели імені Л. Ревуцького та дитячого видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” у Києві“, – наголосили у “Нашій Україні”.

Разом з тим, опозиціонери вимагають відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника, “з ініціативи якого розпочато переписування підручників з історії, знижено вимоги до вивчення української мови; розроблено законопроект “Про вищу освіту”, який обмежує рівний доступ української молоді до якісної освіти” тощо.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.