Новини України. 9 листопада. Біля будівлі Запорізького обкому Компартії встановили новий пам’ятник Йосипу Сталіну.

В Запоріжжі встановили новий пам'ятник Йосипу Сталіну

Одночасно по інший бік офісу поставили монумент партизанці Зої Космодем’янській.

Обидві скульптури у скляних вітринах, захищені металевими огорожами. На все витратили близько 200 тис. грн.

“Гроші здавали багато людей, — каже перший секретар Запорізького обкому КПУ, нардеп-комуніст Олексій Бабурін. — Ці погруддя мають статус малої архітектурної форми, тому для встановлення не потрібно дозволу міської влади. А для нас це не погруддя, а монумент — дань людині, яка заслужила на пам’ятник”.

Біля обкому зранку зібралися півтори тисячі літніх людей. Заполонили двір. Дивляться 40-хвилинний документальний фільм про Космодем’янську. Активісти Компартії читають про неї вірші. Кілька ветеранів із натовпу просять посунутися журналіста Дмитра Морозова — він заважає їм робити фото.

“Ви, продажні журналісти, працюєте на олігархічні канали!” — кричить на нього чоловік у формі полковника радянської армії.

“Я тут працюю, — намагається пройти ближче до трибуни Морозов. — А вас Сталін відсилав на бійню”.

“Товариші, це провокатор! Виведіть його”, — говорить у мікрофон промовець.

Люди виштовхують журналіста із двору. Один із комуністів тримає його за капюшон куртки, інший чотири рази б’є кулаком по плечах та голові.

“Хлопці, що ж ви журналіста побили?” — чути в натовпі.

“Не побили, а вивели, — зауважує в мікрофон ведучий мітингу. — Не відволікайтесь, не рухайте його. А то смороду буде більше ніж треба”.

Попередній пам’ятник Сталіну біля обкому КПУ в Запоріжжі підірвали в ніч на новий 2011 рік. За підозрою міліція затримала в різних містах України дев’ятьох членів націоналістичної громадської організації “Тризуб“. Їх кілька місяців тримали у слідчому ізоляторі й відпустили. Суд не отримав від слідства вагомих доказів причетності “тризубівців” до вибуху.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.