Новини України. 29 листопада. Міський голова Донецька Олександр Лук’янченко пропонує на своєму сайті замість найгостріших для міста соціальних проблем обговорювати тему “галицького менталітету”.

Меру Донецька немає чим зайнятися

На сайті міського голови Донецька існує форум з назвою “Що таке галицький менталітет?”.

Для затравки теми час від часу на форумі виникають образливі для жителів Західної України висловлювання. Навіть затримання голови держслужби зайнятості на прізвище Галицький деякі форумчани сприйняли як вихідця із Західної України, хоча він народився в Одесі і вважався соратником президента Віктора Януковича.

Найбільш поширеними звинуваченнями в адресу жителів Західної України є пособництво фашистам.

“Люди добрі, поясніть. Якщо Україну голодоморами, гнобили, то чому до фашистів українців йшли в служіння одиниці? У той час як галичани до фашистів йшли служити тисячами вірою і правдою?! Навіть у Бабиному Яру відзначилися”, – характерний для цього форуму запис.

У відповідь на форумі з’явилися записи про злодіяння Червоної Армії.

“Тому і судження у деяких такі однобокі про УПА, а чому ніхто не говорить про діяльність радянської влади на території Західної України? Коли більшовики встигли зарекомендувати себе в краю як середньовічні варвари, репресувавши лише за півроку 10% населення (за підрахунками дослідників, радянська влада примудрилася тут замордувати людей у 3-4 рази більше, ніж нацисти у своїй зоні окупації колишньої польської держави)”, – пише відвідувач на форумі.

“Ще раніше доходили страшні чутки про голодомор на східних землях, організований більшовицькою Москвою, повірити в які було неможливо, не переконавшись на власні очі. Саме так вчинив уродженець Рівненщини Тарас Боровець, який нелегально перетнув радянсько-польський кордон і під враженням побаченого написав пізніше п’ять томів твору під назвою “Людожери”. У майбутньому автор книги стане одним з наполегливих борців проти більшовизму, відомим під псевдонімом Тараса Бульби”, – додає інший користувач.

Згадуючи трагічні сторінки історії, деякі користувачі форуму роблять вельми вигідний для нинішньої влади висновок – Схід і Захід різні.

“Я не стверджую, що галичани погані або їх треба переробляти. Вони такі – і нехай будуть. Але ще раз підкреслю – у нас різна історія, різні герої. Різні свята. Так що нас об’єднує? Тільки приналежність до однієї держави? Але це – зовнішня штукатурка. А каркаса немає”, – сказано на форумі.

Втім, є й такі користувачі, які відразу розкусили прагнення влади Донецька посварити людей.

“Знову починаєте, панове, ділити на наших і ваших, патріотів і зрадників, схід і захід і тд і тп. Виникає відчуття, що добрій половині населення (може, й більше) промили мізки. І робиться це з однієї причини – отримати владу. А для досягнення мети всі засоби гарні. Чим вище мета, тим глобальніше протистояння і розкол. Як ви не розумієте, що все це насаджується штучно?”- вдало відмічено одним з користувачів форуму.

Разом з тим на сайті міського голови не знайшлося місця для обговорення більш злободенних тем. Зокрема майже місяць проходить акція чорнобильців, які оголосили голодування.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.