Новини здоров’я. 19 листопада. Емоційний стан жінки до і після пологів впливає на те, як розвивається її дитина.

Спокій під час вагітності і після неї краще впливає на розвиток дитини

Вчені з США вважають, що плід чутливий до змін в настрої і психічному стані матері.

Дослідники з університету Каліфорнії стежили за емоційним станом жінок під час вагітності і після пологів. Потім вони спостерігали за народженими дітьми та їх розвитком.

У результаті виявилося, що стабільність психологічного стану матері дуже важлива для добробуту дитини. Краще за інших розвивалися діти тих матерів, які або не страждали від депресій взагалі, або були постійно пригнічені як під час вагітності, так і після пологів.

Гірше розвивалися діти матерів, стан яких змінився після пологів. Наприклад, вони перестали страждати від депресій, або, навпаки, впали в депресію після народження дитини.

Вчені попереджають, що їхні висновки не говорять про те, що вагітним з депресією не слід допомагати впоратися з нею після пологів. Замість цього, необхідно вчасно виявляти наявність депресії і допомагати жінці до народження дитини. Як показали інші дослідження, в мозку дітей, чиї матері переживали під час вагітності, є певні відмінності від мозку дітей емоційно врівноважених матерів.

«Ми вважаємо, що плід бере активну участь у власному розвитку, і збирає інформацію після народження, засновуючи свої знання про життя на реакціях і діях матері», – підкреслюють дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.