Новини світу. 17 листопада. Уряд Японії розглядає можливість заборони продажу рису, вирощеного в околицях Фукусіма, де в результаті землетрусу і цунамі в березні була пошкоджена АЕС.

Близько тонни рису з околиць Фукусіма вже надійшло на ринки

Про це в четвер, 17 листопада, з посиланням на джерело в уряді країни повідомляє “Майніті Сімбун”.

За даними видання, радіоактивність цезію, виявленого в пробі рису з ферми в місті Фукусіма, склала 630 беккерелів на кілограм при допустимій нормі в 500 беккерелів на кілограм. Влада стверджує, що жодного кілограма рису, вирощеного на даній фермі в 2011 році, в продаж не потрапило.

Власників сусідніх ферм в районі онами уряд також попросив свій рис на продаж не виставляти. Тим не менше, близько тонни рису з околиць Фукусіма вже надійшло на ринки. Найближчим часом адміністрація префектури Фукусіма має намір перевірити на сліди радіоактивних ізотопів ще близько 150 ферм за межами міста.

Раніше, у вересні, небезпечну концентрацію цезію (з радіоактивністю близько 500 беккерелів на кілограм) влади виявили в пробах рису, вирощеного в місті Ніхонмацу префектури Фукусіма. Однак у наступних пробах вміст цезію виявилося в межах допустимої норми. Більш того, після перевірки зразків рису з усіх 48 населених пунктів префектури, адміністрація Фукусіма заявила про безпеку місцевого рису для вживання в їжу.

Рішення про заборону на продаж рису з Фукусіма прем’єр-міністр Японії Есіхіко Нода буде приймати тільки після консультацій з фахівцями. У разі вступу такої заборони в силу владі доведеться компенсувати збитки місцевим фермерам.

Незабаром після аварії на АЕС “Фукусіма-1”, в результаті якої стався викид радіації, багато країн, включаючи Росію, Індію та Китай, частково заборонили імпорт продуктів з Японії. Згодом заборона на ввезення деяких продуктів була ослаблена.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.