Огляд преси. 10 листопада. Трубопровід “Північний потік”, по якому на цьому тижні почав надходити російський газ безпосередньо до Німеччини, економічно недоцільний, але не підірве енергетичну безпеку Польщі.

Радослав Сікорський
Сікорський: "Північний потік" - це викинуті гроші

Про це сказав в середу міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Польща раніше розкритикувала трубопровід, будівництво якого було ініційовано “Газпромом” в 2005 році, сказавши, що проект зробить Польщу відкритою для посиленого політичного та економічного тиску з боку Росії, і що його маршрут, що проходить по дну Балтійського моря, становить небезпеку для екології, відзначає видання.

“Ми не змінили нашої думки, що це були викинуті гроші”, – сказав Сікорський в інтерв’ю The Wall Street Journal.

Міністр давно був одним із головних критиків запланованого трубопроводу і пропонував альтернативний проект, який би проходив по суші через Польщу і коштував би дешевше.

Сікорський заявив, що Польща, яку обійшов “Північний потік”, не знаходиться в залежності від природного газу і зможе диверсифікувати поставки, щоб забезпечити енергетичну безпеку.

“Газ не так важливий для нашого енергетичного балансу. На його частку припадає всього 14% джерел енергії Польщі“, – сказав Радослав Сікорський.

Третина цієї кількості видобувається в Польщі, чого цілком достатньо для того, щоб задовольняти потреби в газі житлових будинків. Імпорт, за його словами, використовується в промисловості, в основному у виробництві добрив.

За матеріалами The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.