Новини світу. 6 листопада. Сьогодні в усьому світі мусульмани відзначають головне ісламське свято – Курбан-байрам, або День жертвопринесення.

На Курбан-байрам перша крапля крові жертовної тварини прощає гріхи

Курбан-байрам, арабською Ід аль-Адха, завершує собою хадж – щорічне паломництво мусульман до Мекки.

Напередодні торжества учасники хаджу сходять на гору Арафат, а в День жертвопринесення здійснюють символічне побиття диявола камінням і обхід навколо Кааби – храму, де розташовано “чорний камінь”.

Курбан-байрам нагадує про жертвопринесення пророка Ібрагіма, якому Аллах повелів принести в жертву власного сина Ісмаїла. Як відомо, в останній момент Всевишній замінив цю жертву вівцею.

Дотримуючись цієї традиції, мусульманин у день свята має зарізати жертовну тварину. Вважається, що з першою краплею крові тварини людині, яка вчиняє жертвопринесення, прощаються її гріхи. Одну третину м’яса з’їдає родина, другу віддають сусідам, третю – бідним.

Жителі Москви та інших великих міст Росії, де проживає багато мусульман, часто критикували забій баранів, який відбувається просто на вулицях.

Але цьогоріч мусульманські організації заявили, що в межах Москви продавати і забивати тварин не будуть. Вони заздалегідь домовилися з підмосковними бійнями, аби віруючі могли заздалегідь оформити замовлення і потім отримати жертовне м’ясо з доставкою додому.

В Україні найбільші громади мусульман мешкають у Криму та на Донбасі.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.